2017 / Biblioteka twórców

Z czym kojarzy Ci się biblioteka?

„Biblioteka to miejsce skupiające osoby kreatywne, twórcze, pełne mocy i chęci do działania, biblioteka to miejsce w którym każdy może przyjść i zacząć realizować swoją pasję i tą pasją zarażać innych…” Tak bibliotekę widzą i piszą uczestnicy VIII Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek.

Zgadzasz się ?

W dniach 23-24 listopada część naszego zespołu uczestniczyła w organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Kongresie Bibliotek Publicznych. Była to już ósma edycja tego wydarzenia i po raz drugi zorganizowana została w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Kongres Bibliotek jest świętem dla bibliotekarzy z całego Kraju, które co roku przyciąga tłumy kolegów i koleżanek po fachu z każdego zakątka Polski. Dla Nas uczestnictwo w Kongresie to już pewnego rodzaju tradycja, którą uwielbiamy, ponieważ nauczone doświadczeniem dobrze wiemy, że jest to niezwykle motywujący i twórczy czas dla nas jako bibliotekarzy i pracowników instytucji której misją jest przecież praca z czytelnikiem. Kongres daje przestrzeń na wymianę doświadczeń, daje możliwość zapoznania się z nowymi technologiami stosowanymi już w bibliotekach na całym Świecie, podczas sesji warsztatowych uczymy się pracy and sobą, ćwiczymy umiejętności interpersonalne, co sprawia że łatwiej nam się z Państwem porozumieć i spełnić Wasze oczekiwania, nie zapominając przy tym o własnym komforcie pracy i radości z niej płynącej.

Wszystkie te aktywności podczas intensywnych dwóch dni sprawił, że nasz zespół wrócił z głowami pełnymi pomysłów oraz z ogromną energią do działania. Już wyczekujemy przyszłorocznego Kongresu!

Wasz Zespół biblioteki

Szkolimy się dla Was drodzy czytelnicy!

Część naszej załogi obecna jest na VIII Ogólnopolskim Kongresie Bibliotek.
Nasi pracownicy uczestniczą w kongresie już po raz szósty! Od 2012 roku część załogi uczy się, dzieli wiedzą oraz inspiruje do działania na rzecz lokalnej społeczności.
Niebawem pełna relacja ze szkolenia, a tymczasem mamy kilka zdjęć. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku oraz wydarzenia "Biblioteka twórców. Więcej niż kongres!"