Głośne czytanie 27 i 28 styczeń

Już od rana biblioteka była przygotowana na wizytę dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. W poniedziałek odwiedziły nas trzy grupy: 6-latków, 4-latków oraz 5-latków natomiast wtorek należał do dwóch grup 3-latków.

Książeczki: Wiersze z charakterem Jana Brzechwy, Księgę zagadek, Poczytaj mi babciu, Bajki przedszkolaka, Dźwięki morza, Pożyteczne zwierzęta oraz kilka innych czytały Panie Elżbieta Wójcikowska-Konopka, Agnieszka Kaczorowska Budek oraz pracownice biblioteki: Jadwiga Janaszewska, Katarzyna Walichnowska i Justyna Zegiel.

Przed dziećmi ze starszych grup nawet najtrudniejsze zagadki nie miały tajemnic. Dzięki dzieciom z młodszych grup dowiedziałyśmy się, że tata zawsze się nad czymś zastanawia, dziadkowie i babcie są bardzo kochani przez wszystkie dzieciaki, wierszyki i przedstawienia to ich żywioł i co najważniejsze istnieje niesamowita wróżka: wróżka bałaganka.

Ostatnią zagadką (i chyba najprostszą ze wszystkich zadanych) było pytanie co kryje metalowe pudełko. Dzieci od razy zgadły, że są w nim cukierki. Jest już naszą tradycją, że biblioteka przygotowuje słodką niespodziankę dla małych gości.

Katarzyna Walichnowska