65 rocznica pożycia małżeńskiego Państwa Praszczałków

W sobotę 16 maja w naszej bibliotece, odbyła się piękna uroczystość. Z okazji 65 rocznicy pożycia małżeńskiego Państwa Heleny i Stefana Praszczałków w komorowskiej bibliotece spotkali się przede wszystkim znajomi i przyjaciele Jubilatów.

Nie zabrakło też przedstawicieli samorządu -  życzenia złożyli: Wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka z żoną, radni z Granicy. Życzenia Jubilatom składała również dyrektor Katarzyna Walichnowska w imieniu swoim oraz pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

Do życzeń zdrowia oraz gratulacji z okazji tak pięknego jubileuszu dołączone były kwiaty i kosze ze słodyczami. Od radnych z miejscowości Granica (w której mieszkają Jubilaci) Państwo Praszczałkowie otrzymali również statuetkę - Przyjaciel Osiedla Granica.

Wszystkim gościom córka Jubilatów - Krystyna podziękowała za pamięć, wspaniałe przyjęcie i ciepłe słowa. Powiedziała, że jest to niezwykle wyjątkowy dzień dla jej Rodziców, ale też dla niej i całej bardzo licznej rodziny.

Dzisiejsi Jubilaci od wielu lat mieszkają w Granicy i często powtarzają mieszka im się w naszej gminie bardzo dobrze. Państwo Praszczałkowie mają po 88 lat, wspólnie wychowali pięcioro dzieci oraz cieszy ich liczna gromadka wnuków i prawnuków.
Pan Stefan jest również lokalnym wieloletnim działaczem - zasiadał w szeregach Gminnej Rady Narodowej, Radach Sołeckich oraz Zarządzie Osiedla Granica. Obecnie zajmuje się ogrodem oraz hodowlą kur i królików.

Relację ze spotkania mogą Państwo przeczytać na stronie gminnej.

K.W.

Życzenia i kwiaty od Zespołu Bibliotekifot. B.Izdebska-Zybała