Ekwador i Galapagos

28 września w naszej bibliotece odbyło się kolejne w tym roku spotkanie

z podróżnikiem, tym razem wraz z Panem Robertem Gondkiem przenieśliśmy się do Ekwadoru oraz Galapagos. Za każdym razem zaskakuje nas frekwencja i tym razem nie było inaczej.

Nasz gość, Pan Robert Gondek jest podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki. Odwiedził 19 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Swoje teksty publikuje w magazynach „Podróże”, „Poznaj Świat”, „NPM”, czy „AllInclusive”. Pan Robert nie tylko jest podróżnikiem, ale również autorem wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", którą można już znaleźć w naszej bibliotece.

Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się, że Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta. Natomiast na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki. Nasi czytelnicy mogli nie tylko posłuchać o tych niesamowitych miejscach, ale również zobaczyć na przepięknych zdjęciach Pana Roberta.

Po spotkaniu tradycyjnie był czas na pytania od naszych czytelników a także była możliwość nabycia

książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce, autorstwa Roberta Gondka jego prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

Jeśli ktoś nie miał możliwości uczestniczyć w naszym spotkaniu a chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o Panu Robercie oraz jego projektach zapraszamy na jego strony internetowe:

www.szczytyafryki.pl

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

autor: Joanna Krzyżanowska.