Piosenka francuska

11 maja 2007 o godz. 18:00 odbyła się pierwsza z cyklu imprez "W ogrodzie u Pani Marii".
Koncert pt. Piosenka francuska swoim udziałem uświetnili - Grażyna Matkowska (śpiew) oraz Janusz Tylman (akompaniament).

Przygotowania do imprezy przebiegały w dość nerwowej atmosferze - pogoda spłatała nam figla. Koncert w ogrodzie w deszczu nie należałby prawdopodobnie do miłych wspomnień. Jednak udało się, zaproszonych gości, wykonawców i wszystkich przybyłych na koncert powitało piękne słońce.
Pani Grażyna Matkowska pięknie zaśpiewała piosenki Edith Piaf, przy akompaniamencie Pana Janusza Tylmana - dobrze znanego wszystkim z programu "Śpiewające Fortepiany". Pomiędzy utworami widzowie usłyszeli kilka ważniejszych faktów z życia Edith Piaf.