Wieczór muzyczno-kabaretowy

W niedzielę, 10 maja, w Oberży u Michała, odbyło się spotkanie muzyczno-kabaretowe. Gośćmi byli: Joanna Jeżewska, aktorka związana również ze sceną kabaretową oraz Marcin Wolski, satyryk. Wieczór kabaretowy zorganizowali członkowie Komitetu Organizacyjnego „Ławeczki Marii Dąbrowskiej", a sfinansował Roman Lawrence, wójt gminy Michałowice.

Komitet Organizacyjny „Ławeczki Marii Dąbrowskiej" a także panie bibliotekarki z komorowskiej biblioteki zorganizowały już nie jedno spotkanie. Zapraszały mieszkańców do ogrodu biblioteki im. Marii Dąbrowskiej na spotkania literackie, wieczory muzyczne. Tym razem zaprosiły do Oberży U Michała na spotkanie muzyczno-kabaretowe. A gośćmi byli znakomici i znani artyści: Joanna Jeżewska i Marcin Wolski.Zebranych przywitał Marcin Wolski, który dowcipnie komentował bieżącą sytuację polityczną. Na kanwie wierszy dla dzieci, choćby Kaczki dziwaczki czy Lenia przedstawiał świat obecnej polityki. A na koniec powiedział, że sytuacja jest naprawdę poważna, jest kryzys i nie ma się z czego śmiać!Natomiast Joanna Jeżewska jako aktorka śpiewająca wykonywała piosenki satyryczne. Jak choćby: Krainę antybaśni, piosenkę o telewizji, Gdzie idziesz Rosjo, Jak być kobietą. Na zakończenie artystka zaśpiewała piosenkę o sprawiedliwości.Joanna Jeżewska jest aktorką Teatru Współczesnego, absolwentką PWST w Warszawie. Silnie związana jest ze sceną kabaretową i satyryczną, występowała w Szopkach noworocznych, a także serialach: M jak miłość, Samo życie, Agentki, a także teleturnieju 300 procent normy.Marcin Wolski znany jest głównie jako satyryk, publicysta i pisarz, jest twórcą między innymi audycji radiowej „60 minut na godzinę", „Polskiego Zoo", a także szopek noworocznych.Wieczór muzyczno-kabaretowy z udziałem Marcina Wolskiego i Joanny Jeżewskiej otworzył sezon imprez organizowanych w Ogrodzie u Pani Marii. Kolejna impreza, to wieczór piosenki włoskiej w wykonaniu Grażyny Matkowskiej. Na który organizatorki zapraszają już 22 maja do ogrodu biblioteki w Komorowie. Na spotkanie z Joanną Jeżewską i Marcinem Wolskim przybyło wielu Komorowian, głównie osób, które są związane z biblioteką imienia Marii Dąbrowskiej, a także z ideą postawienia ławeczki Marii Dąbrowskiej. Ten pomysł zrodził się kilka lat temu, kiedy obchodzona była rocznica istnienia biblioteki w Komorowie. Pomysłodawcy obecnie zbierają pieniądze na ten cel. Można nabywać cegiełki w wysokości 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 i 200 zł. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Komorowa, aby włączyli się w tę inicjatywę. To naprawdę dobry pomysł, aby wzorem Krakowa czy Krynicy, stanęła w Komorowie ławeczka, a obok niej postać Marii Dąbrowskiej, którą Komorów często jest łączony.

Beata Izdebska
źródło: strona internetowa