06.11.2020 15:30

Zamknięto kulturę od 7 do 29 listopada

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu do 29 listopada 2020 r. dla użytkowników instytucji kultury o czym poinformował na konferencji prasowej dn. 4.11.2020 premier Mateusz Morawiecki.

W związku z drugą falą pandemii oraz bardzo dużym wzrostem zakażeń i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu do 29 listopada 2020 r. dla użytkowników instytucji kultury o czym poinformował na konferencji prasowej dn. 4.11.2020 premier Mateusz Morawiecki.
Do podanych informacji odniosła się również Biblioteka Narodowa, która rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników we wskazanym okresie.

Po otrzymaniu powyższych informacji zastosujemy się do nich i biblioteka będzie zamknięta dla użytkowników od 9 (poniedziałek) do 27 (piątek) listopada.
Zakaz udostępniania zbiorów został potwierdzony wieczorem 6.11.2020 przez par. 1 pkt 1 lit. e Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz.1972).

Mamy nadzieję - do zobaczenia 30 listopada!

Rezerwacje zbiorów bibliotecznych, terminy zwrotu przypadające na ten okres zostaną przedłużone. Zamówienia, zwroty oraz wypożyczenia materiałów nie będą w tym czasie możliwe.
Pozostaniemy do Państwa dyspozycji on-line (wiadomości prywatne na portalu facebook; pocztą elektroniczną : info@biblioteka-komorow.pl), telefonicznie w godzinach 8-16 pod nr 22 350 96 35.
Zachęcamy do korzystania z książek elektronicznych - kody do platform IBUK Libra oraz Legimi przesyłamy zdalnie (należy podać numer karty bibliotecznej).

W tym czasie w bibliotece zostanie przeprowadzone skontrum (inwentaryzacja księgozbioru), które musi zostać przeprowadzone raz na pięć lat w bibliotekach takich jak nasza.

Dziękujemy za wyrozumiałość, życzymy zdrowia i już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z Państwem.