Inspirowane Mazowszem 1 / Koncert akordeonowy TANGA

Wernisaż wystawy i koncert akordeonowy TANGA:
31 sierpnia 2012 (piątek), godz. 19.00

Wystawa czynna do 21 września 2012

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

INSPIROWANE MAZOWSZEM

Paweł Cabanowski - Malarstwo

Urodził się w 1964 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w 1990 r. w pracowni prof. J. Tarasina, aneks z rzeźby w pracowni prof. A. Myjaka. Uprawia malarstwo, chętnie sięga po akwarele. Miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych m. in. 1984 - Galeria "Brama" w Warszawie, 1990 - Podziemia kościoła - Podkowa Leśna, 1991 - Galeria "Pałacyk" TPSzP Warszawa, 1992 i `94 Galeria Forma & Colour Warszawa, 1992 Galeria ZOO Warszawa, 1993 - Galeria "Most" Warszawa, 1994 /95 Muzeum A. i J. Iwaszkiewiczów - Stawiska, 2000 - Galeria Promocyjna Warszawa. Brał udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

O twórczości Pawła Cabanowskiego: „Paweł Cabanowski jest zawsze świadomy środków, którymi się posługuje dla osiągnięcia swoich twórczych celów. Potrafi nawiązać bezpośredni kontakt z widzem poprzez lapidarny, jednoznaczny przekaz lub zachować dystans schowany za ostentacyjną konwencję czy formalną barierę." - Jan Tarasin.

**************************************

TE TANGA NIEZAPOMNIANE...

duet akordeonowy: Karol Podkul i Mateusz Wachowiak

Młodzi muzycy rozpoczęli swoją karierę już na studiach, uczestnicząc w licznych konkursach i przeglądach muzycznych. Mają na swoim koncie nagrody i wyróżnienia zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Artyści są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie - najstarszej i największej uczelni muzycznej w Polsce, a także jednej z najstarszych w Europie.
Muzycy koncertują w duecie od kilku lat i jednocześnie rozwijają swoje kariery solowe: Karol Podkul występuje w Teatrze Żydowskim w Warszawie, a Mateusz Wachowiak w Teatrze Polskim.

Na koncercie duet zaprezentuje niezapomniane Tanga. Uczestnicy wieczoru będą mogli dodatkowo zapoznać się z możliwościami akordeonu koncertowego - jego specyficznym i niepowtarzalnym brzmieniem.

**************************************

Wystawa i koncert są organizowane przez Stowarzyszenie "Wszyscy Razem" i współfinansowane z dotacji Gminy Michałowice w ramach programu "Razem dla Kultury"