Wystawa malarstwa Jakuba Cwieczkowskiego - Inspirowane Mazowszem

Wystawa malarstwa Jakuba Cwieczkowskiego (KUBY) w ramach cyklu „Inspirowane Mazowszem”

Wernisaż: 29 września 2012 (sobota), godz. 19.00
Biblioteka im. Marii Dąbrowskiej - ul. Kraszewskiego 3, Komorów

Niniejsza wystawa to czwarte i ostatnie spotkanie z malarstwem mazowieckich pejzażystów w ramach cyklu „Inspirowane Mazowszem". Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Wszyscy Razem w ramach programu „Razem dla kultury" (program współfinansowany z dotacji Gminy Michałowice).
Podczas wystawy swoje prace z zakresu malarstwa zaprezentuje Jakub Cwieczkowski (KUBA) - znany mazowiecki pejzażysta, uczeń prof. Ludwika Maciąga, wykładowca i animator kultury, dyrektor Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim.
Obrazy, które zobaczymy na ekspozycji w salach Biblioteki im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, powstawały podczas licznych plenerów malarskich na Mazowszu, w których artysta uczestniczył w latach 2006 - 2012. Prace nie tylko ukazują piękno ziemi mazowieckiej, ale także uświadamiają nam różnorodność mazowieckiego pejzażu i jego niepowtarzalne walory przyrodniczo-krajobrazowe. Artysta zwraca baczną uwagę na kolor, który z jednej strony buduje głębię obrazu, a z drugiej strony współtworzy jego niezwykłą kompozycję. Te trafne zestawienia kolorystyczne w połączeniu z ciekawym ujęciem tematu są siłą ekspresji w pejzażach artysty.
Podczas wystawy, której wernisaż odbędzie się już 29 września 2012 r.(sobota) o godz. 19.00 w Bibliotece w Komorowie, artysta opowie o swojej pracy twórczej i miejscach szczególnie bliskich jego sercu na Mazowszu.

Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki od 1 do 21 października 2012 r.

W imieniu Stowarzyszenia „Wszyscy Razem" zapraszam serdecznie na wystawę.
Dominika Małgowska / koordynator programu „Razem dla kultury"
Więcej informacji na stronie organizatora wystawy: www.wszyscyrazem.org

JAKUB CWIECZKOWSKI (KUBA)

Urodzony w 1957 r. w Warszawie, mieszka i tworzy w Otrębusach. Artysta malarz, pedagog. W 1986 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie: wydział malarstwa pod kierunkiem Ludwika Maciąga, specjalizacja u Janusza Stannego z ilustracji książkowej. Twórczość w zakresie malarstwa (pejzaż, akty, portrety). Uczestniczył w wielu prezentacjach zbiorowych i plenerach. Miał liczne wystawy indywidualne, ostatnio m.in.: w Galerii Domu Michalaków w Kazimierzu Dolnym, w Galerii Koszelówka, w Galerii Nankiera we Wrocławiu oraz w Galerii Wzór w Warszawie.
Od 18 lat pracuje jako pedagog, od kilku lat jest dyrektorem w Publicznym Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim. Animator życia artystycznego, organizator kilkudziesięciu plenerów dla dzieci i młodzieży.