125 ROCZNICA URODZIN MARII DĄBROWSKIEJ
WOKÓŁ „NOCY I DNI” - NA HARFĘ & SMYCZKI

Termin: 5 października 2014 o godz. 17:00
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej przy al. Marii Dąbrowskiej 12/20 w Komorowie

6 października 1889 roku urodziła się Maria Dąbrowska z domu Szumska – powieściopisarka, eseistka, dramatopisarka, tłumaczka literatury duńskiej, angielskiej i rosyjskiej. Jedna z ważniejszych polskich powieściopisarek XX wieku.

Zaszczytem i wielką radością jest dla nas zaproszenie Państwa do uczczenia koncertem 125 rocznicy urodzin Marii Dąbrowskiej.
Opowieść snuta będzie przez  muzykę i słowo z kart największej powieści Marii Dąbrowskiej, Noce i Dnie.
Kanwą koncertu uczyniliśmy muzykę Waldemara Kazneckiego napisaną w 1975 roku do ekranizacji powieści „Noce i dnie”  oraz opowieść o  Marii Dąbrowskiej (ukrytej w osobie Agnieszki), Bogumile i Barbarze ukazaną we fragmentach powieści.

Muzyka zabrzmi w znakomitym wykonaniu harfistki Małgorzaty Komorowskiej oraz Pomorskiego Kwartetu smyczkowego w składzie: Waldemar Kośmieja, Jarosław Pawłowski, Zbigniew Milewski, Maciej Kamrowski. Narratorem koncertu będzie utalentowany aktor Jerzy Łazewski.

Koncert organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie sfinansowany został przez Wójta Gminy Michałowice – Krzysztofa Grabkę.

Serdecznie zapraszamy 5 października 2014 o godz. 17:00 do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej przy al. Marii Dąbrowskiej 12/20 w Komorowie. Wstęp wolny.