Informujemy, że ze względów architektonicznych budynek biblioteki jest niedostępny dla osób niepełnosprawnych Deklaracja dostępności
21

20 kwietnia w naszej bibliotece gościli kolejni podróżnicy, tym razem mogliśmy poznać Izę i Marcina Gajewskich, małżeństwo które przez trzy tygodnie przemierzało Islandię.

Podróż o której nasi czytelnicy mieli okazję posłuchać okazała się dla podróżników wyprawą pełną trudnych chwil, ale także niesamowitych widoków, ciepłych gejzerów oraz ciekawych ludzi. Na wyprawę dookoła wyspy Islandii prelegenci wybrali się z plecakiem oraz namiotem, co zważywszy na niezwykle zmienną a przede wszystkim wietrzną pogodę było wyborem bardzo odważnym.  Państwo Gajewscy opowiedzieli nam o zwyczajach panujących na Islandzkich basenach, dowiedzieliśmy się o etymologii nazwisk na Islandii oraz, że jest to kraj w którym jest dwa razy więcej owiec niż ludzi.  Nasi goście całą opowieść wzbogacili niesamowitymi zdjęciami  gdzie największe wrażenie robiły lodowce oraz gorące źródła. Nasi czytelnicy jak zwykle dopisali a sala była wypełniona po brzegi.

Izie i Marcinowi Islandia spodobała się na tyle, że planują już kolejną wyprawę na tą wyspę, tym razem zamierzają zwiedzić ją w poprzek. A my już nie możemy się doczekać kolejnej porcji niesamowitych zdjęć oraz ciekawych opowieści z ich następnej wyprawy.    

Joanna Krzyżanowska