Wizyta studyjna ze szkoleniem RODO

We wtorek 19 września nasza biblioteka zorganizowała szkolenie ze zmian związanych
z wprowadzeniem rozporządzenia RODO dla pracowników bibliotek ze szczególnym uwzględnieniem bibliotekarzy pracujących z czytelnikami oraz osób prowadzących zajęcia z dziećmi. Z naszego zaproszenia do uczestnictwa w szkoleniu skorzystały: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn. Szkolenie poprowadził Pan Piotr Glen- ekspert ds. ochrony danych osobowych, praktyk mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa ochrony danych osobowych oraz wdrażaniu polityki bezpieczeństwa informacji w setkach różnego rodzaju instytucji.

Pan Piotr w bardzo ciekawy sposób przekazał niezbędne informacje związane z nowym rozporządzeniem oraz podał przykłady w nadużywaniu nowego prawa. Spotkanie było również pretekstem do prezentacji dobrych praktyk, czyli działań i wydarzeń organizowanych w naszej bibliotece, z których jesteśmy dumni. Zebranych przywitała Dyrektor Katarzyna Walichnowska, która przekazała pałeczkę prowadzenia prezentacji animatorkom Marcie i Asi podkreślając, że nawet najlepszy pomysł dyrektora nie ma szansy wejść w życie, gdyby nie zespół, z którym wspólnie realizuje działania. Asia i Marta przedstawiały wszystkie działania kulturalne, które przez ostatni rok miały miejsce w naszej bibliotece w tym projekt „O maluchach w bibliotece” czy „Noc Bibliotek”. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom Pani Eli, Mikołajowi i Karolinie, którzy byli z nami w tym dniu i zechcieli opowiedzieć o wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę z perspektywy odbiorcy. Dzięki naszym wolontariuszom, którzy są dla nas ogromnym wsparciem mamy jeszcze więcej siły i motywacji do działania oraz organizowania nowych spotkań i projektów.

Na zakończenie zaprosiliśmy naszych gości do ogrodu na poczęstunek oraz zwiedzanie biblioteki. Nasze koleżanki i kolega po fachu zadawali mnóstwo pytań na które z radością odpowiadałyśmy.

autor: Karolina Pachura odbywająca praktyki w naszej bibliotece