Informujemy, że ze względów architektonicznych budynek biblioteki jest niedostępny dla osób niepełnosprawnych Deklaracja dostępności
5

Gdzie jest Julia? Julia jest w Australii

Gdzie jest Julia? Julia jest w Australii

9 listopada w naszej Bibliotece mieliśmy okazję posłuchać o marzeniach, odwadze, miłości, krokodylach i pająkach. W środowy wieczór odwiedziła nas Julia Raczko - producentka telewizyjna, dziennikarka i podróżniczka, która pewnego dnia postanowiła rzucić telewizję i wybrać się w samotną podróż dookoła Świata z której nigdy nie wróciła.

Swoje przygody opisuje na Blogu Where is Juli + Sam oraz książkach Gdzie jest Julia?Julia jest w Australii, o której nam opowiedziała.

Podczas spotkania autorka zdradziła nam dlaczego postanowiła zakończyć swoją roczną podróż dookoła Świata właśnie w Australii i Kto sprawił, że mieszka tam już czwarty rok! Pokazując barwne zdjęcia Julia opowiadała o codziennym życiu, mieszkańców Sydney, Melbourne, Perth czy Adelajda, o tym jak radzą sobie z wielkimi włochatymi pająkami oraz groźnymi krokodylami, o podróżach w głąb kontynentu do miejsc, które są wspomnieniem niechlubnych kart Australijskiej historii i o tym dlaczego warto zostawić aparat w domu i skupić się na emocjach.

Julia Raczko podzieliła się z nami praktycznymi poradami, które mogą ułatwić planowanie wyprawy na kontynent. Wybrane przez blogerkę zdjęcia pokazywały niezwykle malownicze a nie oblegane przez turystów trasy. Autorka zdradziła nam swoje ulubione miejsca- kawiarnie, nocne markety z jedzeniem, typowe australijskie puby, do których turyści rzadko zaglądają, a które Jej zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy do lektury książek Gdzie jest Julia? oraz Julia w Australii, które znajdują się w naszych zasobach!

Marta Matusiak

Tuż przed spotkaniem
Tuż przed spotkaniem
Pokój Marii Dąbrowskiej (i nie tylko) wypełniony widownią po brzegi
Pokój Marii Dąbrowskiej (i nie tylko) wypełniony widownią po brzegi
Ciekawa historia przyciąga naszych czytelników na niesamowite spotkania
Ciekawa historia przyciąga naszych czytelników na niesamowite spotkania
Już 9 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną niezwykłą podróż.

Tym razem wybierzemy się do Australii z Julią Raczko, autorką dwóch książek oraz bloga WhereIsJuli.com, dziennikarką, podróżniczką. Dowiemy się jak to się stało, że znalazła się w Australii oraz o życiu i podróżach w krainie Kangurów.