Gdzie jest Julia? Julia jest w Australii

Gdzie jest Julia? Julia jest w Australii

9 listopada w naszej Bibliotece mieliśmy okazję posłuchać o marzeniach, odwadze, miłości, krokodylach i pająkach. W środowy wieczór odwiedziła nas Julia Raczko - producentka telewizyjna, dziennikarka i podróżniczka, która pewnego dnia postanowiła rzucić telewizję i wybrać się w samotną podróż dookoła Świata z której nigdy nie wróciła.

Swoje przygody opisuje na Blogu Where is Juli + Sam oraz książkach Gdzie jest Julia?Julia jest w Australii, o której nam opowiedziała.

Podczas spotkania autorka zdradziła nam dlaczego postanowiła zakończyć swoją roczną podróż dookoła Świata właśnie w Australii i Kto sprawił, że mieszka tam już czwarty rok! Pokazując barwne zdjęcia Julia opowiadała o codziennym życiu, mieszkańców Sydney, Melbourne, Perth czy Adelajda, o tym jak radzą sobie z wielkimi włochatymi pająkami oraz groźnymi krokodylami, o podróżach w głąb kontynentu do miejsc, które są wspomnieniem niechlubnych kart Australijskiej historii i o tym dlaczego warto zostawić aparat w domu i skupić się na emocjach.

Julia Raczko podzieliła się z nami praktycznymi poradami, które mogą ułatwić planowanie wyprawy na kontynent. Wybrane przez blogerkę zdjęcia pokazywały niezwykle malownicze a nie oblegane przez turystów trasy. Autorka zdradziła nam swoje ulubione miejsca- kawiarnie, nocne markety z jedzeniem, typowe australijskie puby, do których turyści rzadko zaglądają, a które Jej zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy do lektury książek Gdzie jest Julia? oraz Julia w Australii, które znajdują się w naszych zasobach!

Marta Matusiak

Tuż przed spotkaniem
Pokój Marii Dąbrowskiej (i nie tylko) wypełniony widownią po brzegi
Ciekawa historia przyciąga naszych czytelników na niesamowite spotkania
Już 9 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną niezwykłą podróż.

Tym razem wybierzemy się do Australii z Julią Raczko, autorką dwóch książek oraz bloga WhereIsJuli.com, dziennikarką, podróżniczką. Dowiemy się jak to się stało, że znalazła się w Australii oraz o życiu i podróżach w krainie Kangurów.