Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – 11 maja 2016 r.

Pomysł na zaproszenie Pana Michała Wałachowskiego, Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pruszkowie, zrodził się podczas spotkania na temat "Bezpieczny e-konsument" zorganizowanego w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Tydzień z Internetem" w naszej bibliotece.

Pan Michał opowiedział o swojej pracy, a w szczególności o najczęstszych problemach z jakimi zwracają się do niego konsumenci. Rzecznik opowiedział na co zwrócić uwagę zawierając umowę poza lokalem np. przez Internet lub telefon - jakie są fakty, jakie mamy prawa i obowiązki. Szczegółowo omówiliśmy kwestie związane ze zwrotem towaru - kiedy jest możliwy, w jakich terminach i w jakich przypadkach może zostać słusznie odrzucony. Dzięki spotkaniu poznaliśmy specyfikę dwóch możliwych dróg reklamacyjnych - na podstawie rękojmi lub gwarancji, wiedza ta pozwoli na wybór najskuteczniejszej z punktu widzenia nas jako kupujących. Spotkanie było również okazją na wymianę doświadczeń naszych czytelników, które świetnie posłużyły jako przykłady do omówienia.
Pan Rzecznik przyniósł materiały zawierające najistotniejsze informacje o prawach i obowiązkach konsumenta, które nadal są dostępne w naszej Bibliotece, a w razie potrzeby zaprosił do bezpośredniego kontaktu:
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pruszkowie – ul. Drzymały 30, Pruszków tel. 22 738 14 50