Informujemy, że ze względów architektonicznych budynek biblioteki jest niedostępny dla osób niepełnosprawnych Deklaracja dostępności
31

Ogrodnicy na start!

Ogrodnicy na start!

W środowy wieczór wszyscy spragnieni prac ogrodniczych zebrali się w sali komputerowej biblioteki aby wysłuchać opowieści Mai Popielarskiej.

Nasze intensywne spotkanie rozpoczęło się od... informacji nt. zwierząt oraz apelu o baczniejsze zwracanie uwagi na domowe czworonogi i ich poczynania w ogrodzie. Pani Maja zwracała uwagę, iż bardzo ważnym jest, aby była różnorodność gatunków w naszym otoczeniu, im więcej gatunków ptaków, a nawet gryzoni tym ciekawiej i pożyteczniej. Są oczywiście wśród nich szkodniki, ale nad nimi w łańcuchu pokarmowym pojawiają się odpowiednie drapieżniki.
Wielu słuchaczy otrzymało odpowiedzi na swoje pytania (a przynajmniej na znaczną ich część), bo choć pani Maja była zasypana ich gradem starała się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich. Nie zabrakło pytań o porady dla leniwych ogrodników, dzielenia się swoim doświadczeniem i chwalenia osiągnięciami. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że nie warto czasem "testować" roślin, jeśli nie ma się na to czasu - ponieważ bardzo szybko można się zniechęcić - nasz gość poleca zwracanie się do specjalistów - bardzo często szybko uzyskamy efekty, z których będziemy zadowoleni. A przecież o to chodzi - ogród ma być dla nas, ma cieszyć oko, ma być miejscem relaksu.
Na spotkaniu nie zabrakło również polecanej literatury tematu, w tym książek naszego gościa.
Oprócz sporej dawki wiedzy na naszą publiczność czekała nie lada gratka. Wśród publiczności znalazło się kilku szczęśliwców, którzy w prezencie od biblioteki otrzymali książki o ogrodnictwie.
Po spotkaniu pozostał mały niedosyt, także już dziś obiecujemy, że nie było to ostatnie spotkanie z panią Mają, a dla niecierpliwych zapraszamy do biblioteki i wypożyczanie książek ze specjalną dedykacją i autografem.

W oczekiwaniu na gości
W oczekiwaniu na gości