Relacja ze spotkania autorskiego

W środowy wieczór wybraliśmy się wspólnie w literacką podróż z Ałbeną Grabowską - Szlakiem Stulecia Winnych, ale nie tylko. W zaciszu sali w naszej bibliotece wysłuchaliśmy opowieści o początkach pisania, połączenia pracy pisarskiej z życiem zawodowym i rodzinnym oraz o niesamowitej atmosferze na planie serialu "Stulecie Winnych".

Zapraszamy na relację zamieszczoną na stronie Gminy Michałowice...

Szlakiem Stulecia Winnych

Już niebawem wybierzemy się w kolejną niezwykłą podróż.
Szlakiem Stulecia Winnych poprowadzi nas Ałbena Grabowska.

Zapraszamy na literacką ucztę - podróż słowną w zaciszu bibliotecznej sali.

Trylogia Stulecie Winnych to epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych.
Obecnie na ekranie TVP możemy oglądać jej ekranizację.

Ałbena Grabowska - polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Zadebiutowała w 2011 powieścią Tam, gdzie urodził się Orfeusz. Jej powieść Stulecie Winnych została nagrodzona nagrodą czytelniczek Pióro w trakcie IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlicach. (źródło: Wikipedia)