27.11.2020 18:30

Już jest! Wrzutnia na książki i płyty

Przeczytałeś książkę i chciałbyś ją zwrócić?
Nie możesz zrobić tego tradycyjnie poprzez oddanie książki bibliotekarzowi?
Nie martw się!
Od 27 listopada przed naszą biblioteką stanęła wrzutnia do zwrotów wypożyczonych przez Ciebie książek!

Wrzutnia to nic innego jak duża skrzynka pocztowa, która pomieści od kilkunastu do kilkudziesięciu książek. Będziemy ją opróżniać na bieżąco. Jeśli zastosujecie się do poniższych zasad (szczególnie do pakowania książek i płyt do torby) wszyscy będziemy cieszyć się niezniszczonymi i dobrze wyglądającymi zbiorami.
Podstawowe zasady to:

• książki należy włożyć do torby (na raz zmieści się ich od 3 do 5 - w zależności od ich grubości)
  • dzięki wrzutni można zwracać książki należące do zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie
  • wrzutnia dostępna jest 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
  • wypożyczenia zostaną zdjęte z konta czytelnika w następnym dniu roboczym (w czasie epidemii - po odbyciu 3 dniowej kwarantanny)

Jeśli książki nie mieszczą się - prosimy poczekaj do następnego dnia roboczego.
Wrzutnię możemy opróżnić wtedy gdy jesteśmy na miejscu - czyli od poniedziałku do piątku. W weekendy i święta nie pracujemy.

Gorąco zachęcamy do korzystania z nowej możliwości zwrotu książek!